In november zijn de knollen volop verkrijgbaar bij de boer en ook in de supermarkt. Wij maakten er een stevige soep van.
Met Sint Maarten is het een traditie om lantaarns te maken; een lichtje in de donker wordende dagen. Een uitgeholde knol kun je hier heel goed voor gebruiken.
Ingrediënten:
1 knolselderij
3 of 4 aardappels (ongeveer formaat vuist)
1 uitje
1 teentje knoflook
1 bouillonblokje
peterselie
Bereidingswijze
Schil de knolselderij en aardappelen en snijd ze in blokjes. Doe dit in een pan met ruim water. Laat het koken tot het goed gaar is. Fruit ondertussen het gesnipperde uitje en een fijngemaakt teentje knoflook in een pannetje. Wanneer de knolselderij en aardappel goed gaar zijn, voeg je er een bouillonblokje aan toe en eventueel nog wat meer water. Maak dit glad met een staafmixer of blender of bewerk het met een stamper. Voeg vervolgens de knoflook en ui toe aan de soep. Als extraatje kun je wat walnoten door de soep doen.
Lekker erbij
Het is lekker om bij de soep zelfgemaakt (stok)brood te maken. Daarnaast nog een snijbietensalade en de maaltijd is compleet. Een snijbietensalade maak je door de dikke nerf uit de snijbieten te verwijderen, de bladeren in reepjes te snijden en wat extra's toe te voegen zoals een tomaatje en wat noten of pitten.
Lantaarn
In plaats van de knol te schillen, kun je ook de knol uithollen. Van de uitgeholde knol kun je een mooie lantaarn maken door figuurtjes eruit te snijden.

Jannie Spruit © 2010
Fotografie: Jannie Spruit © 2010